Het preventielandschap heeft er met VIVEL een nieuwe partner bij!
VIVEL neemt sinds dit jaar een preventie-opdracht op, met als doel preventie meer ingang te doen vinden in de brede eerste lijn. Dit doen we in nauwe samenwerking met de partnerorganisaties preventie, de Vlaamse Logo’s, beroepsgroepen en organisaties met terreinwerking. Bestaande preventiemethodieken die hun effectiviteit reeds hebben bewezen, willen we zo breder implementeren in de eerste lijn. We vinden het daarbij cruciaal dat deze methodieken vanuit een multidisciplinair perspectief worden benaderd. VIVEL betrekt dus niet alleen profielen binnen de medische zorg, maar het brede scala aan actoren binnen de eerste lijn.
Het bestuursorgaan van VIVEL besloot, met goedkeuring van het Vlaams Agentschap Zorg en Gezondheid (VAZG), om in de eerste plaats te werken rond een doorgedreven voltrekking van Halt2Diabetes (H2D) en Bewegen op Verwijzing (BOV). Daarnaast zullen we onder andere inzetten op de methodiek Onder 4 Ogen van Sensoa.
Om deze preventie-opdracht vorm te geven, verwelkomden we in september drie nieuwe stafmedewerkers. Elien Geeraerts, Hannah Verlooy en Hannelore Storms zetten samen hun schouders onder het traject, met als doel een verruimde en meer doeltreffende implementatie van de methodieken vanuit een brede bril. Onderaan dit artikel vind je welke preventiethema’s zij opvolgen, en hoe je hen kan contacteren.